2013/08/29

DAYDREAMER

top second hand/shorts second hand+DIY/tenisky Tally Weijl/sox Topshop/bijou H&M

~~~
Niekedy keď pijem veľa vína, tak veľa snívam.
Snívam počas dňa, o minulosti a budúcnosti bez rozdielu; snívam o ideálnom prostredí pre moje sny. O mladých časoch - tam kdesi, ďaleko, bola som to vôbec ja? O imaginárnej zásuvke v mojej izbe, ktorá je plná krásnej bielizne. O dlhých cestách v púšti, o starých kadilakoch a vlasoch vo vetre. O najlepšej kamarátke z detstva, o našich rozhvoroch, ktoré sa už nezopakujú. O krajších miestach. O tebe. O nás všetkých.

A ty si tu pri mne. Vôbec nepoznáš tie búrky vo mne.
Usmeješ sa. Bozk na vlasy.
Máš také pekné oči. Už teraz cítim, že raz sa na mňa takto pekne pozerať nebudú. 

Dni končia o pol druhej, možno o druhej ráno. V posteli, túlim sa k svojim myšlienkam, prepadajú ma pocity úzkosti. Tie isté jesenné depresie, akútne pocity pseudosamoty, utkvelý pocit nedostatku ľudskej pozornosti a nehy. Zase budem tam. Tri roky späť. Osamelá diva, potácajúca sa v opätkoch v chladnom vetre. V cudzom meste. Spleť šedej a čiernej, falošné úsmevy, lacná zábava. Získavať a zvádzať. V jednom oku slza, v druhom výčitka. Lebo na konci som zas a vždy tam. Môj život je komplikovane skonštruovaná mechanická hračka, ktorá s matematickou presnosťou v životných cykloch skladá situácie, postavy, pocity a miesta do obrazov. A tie obrazy sa opakujú. A tento obraz? Ten je tu aby som trpela. Učila sa. Pochopila.

A ja sa už teraz, akýmsi zvláštnym štokholmským spôsobom podvoľujem a teším.
~~~

15 comments:

 1. och,ten tvoj zadok! na zozratie!

  ReplyDelete
 2. Ty zkrátka vždycky budeš moje nejoblíbenější bloggerka :) Miluju tvůj styl psaní, tvoje fotky. Jsi nádherná, originální a já ti to neskutečně moc závidím :)

  ReplyDelete
 3. na tretej fotke maš veľmi super ritku, cherry. :D

  ReplyDelete
 4. tá prvá fotka!
  a tie vlasy tu máš veľmi pekné ;)

  ReplyDelete
 5. Ponožky jsou bezva, kolik stály? A celkově ti to moc sluší hlavně se mi líbí ta poředposlední fotka máš nádherný cop.:-)

  Zvu tě ke mě na AHAISHOPPING.COM GIVEAWAY :-)

  ReplyDelete
 6. Jéj, pekný nový design ! :3 Takéto farby ruží mám veľmi rada a taktiež aj záhlavie sa mi páči ! :3 A páči sa mi aj prvá fotka a outfit. Šortky by som brala :3

  Gabrielle Crystal RoseBonniee ~
  GIVEAWAY with Firmoo.com
  GIVEAWAY with Trickovy.cz

  ReplyDelete
 7. uzasne si to opat napisala Cher! Zasa mam zimomriavky ...

  ReplyDelete
 8. ten top je super a aj tvoja riť ! :D

  ReplyDelete
 9. ahoj super fotky :) kde ich upravuješ?? :)

  ReplyDelete

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...